Tipy na výlet

Akátová věž na Výhonu​​

Akátová věžRozhledna Akátová věž se nachází na kopci Výhon nedaleko Židlochovic v nadmořské výšce 355 m n. m. Přístup k rozhledně je pouze pěšky, motorová vozidla mají vjezd zakázán. Akátová věž byla slavnostně otevřena 1. srpna 2009. Tvoří ji točité schodiště svisle obložené třiceti akátovými trámy. To je dřevina, kterou je lokalita Výhonu hojně porostlá. Celková výška věže je 15,7 m (včetně hromosvodu pak 17,7 m). Na její vrchol vystoupáte po 76 schodech (3 betonové, 61 dřevěných a 12 kovových).

Rozhledna je otevřena nonstop a celoročně. Vstup volný!

 

Zámek Židlochovice a zámecký park Židlochovice

Image

Barokní zámek Židlochovice je chráněn jako kulturní památka České republiky. Nachází se v jihozápadní části města Židlochovic a přísluší k němu i přilehlá obora. Zámek stojí na místě bývalé vodní tvrze, vybudované před rokem 1349. Mezi válkami sloužil jako letní sídlo prezidenta T. G. Masaryka – pobyty připomíná pamětní deska při vchodu do zámeckého parku. V současnosti je zámek místem konání různých setkání politiků. Mimo jiné se zde také natáčel jeden z dílů seriálu Četnické humoresky. Z boku zámku sídlí ředitelství Lesního závodu Židlochovice, samotný zámek je využíván jako hotel a pořádají zde i svatby. Vždy první víkend v září je zámek jeden den v roce otevřen i veřejnosti k prohlídce.

Zámecký park Židlochovice o rozloze 23 ha je ukázkou krajinářského parku v anglickém stylu. Roste zde 25 druhů jehličnatých a přes 80 druhů listnatých dřevin. Plán parku vypracoval francouzský zahradní architekt Arnošt August Charbonier asi v roce 1708. Výsadbu realizoval zahradník Josef Hatzl, který se později stal správcem Schönbrunnských zahrad poté, co jeho práci v roce 1746 zhlédla v Židlochovicích Marie Terezie. Park byl postupem doby přebudován do současného anglického stylu. Zámecký park je celoročně a zdarma veřejnosti přístupný.

Vodní dílo Nové Mlýny

ImageNové Mlýny je kaskáda přehradních nádrží na řece Dyji pod Pavlovskými vrchy na jihu Moravy, na rozhraní okresů Břeclav a Brno-venkov. Nazývá se podle stejnojmenné osady pod poslední hrází.

 

Město Brno a okolí

Město Brno​​Obchodním a společenským střediskem hospodářsky významného regionu, Jihomoravského kraje, je město Brno. Vzhledem k výhodné poloze v jihovýchodní části České republiky při hranicích s Rakouskem a Slovenskem odedávna představuje strategickou křižovatku Evropy. S 380 tisíci obyvateli je Brno druhé největší město České republiky a zároveň veletržním centrem střední Evropy - každoročně se zde koná padesát mezinárodních veletrhů a výstav. Město je rovněž kulturním střediskem regionu a nabízí nepřeberné množství divadel, muzeí, kin a obchodů včetně doprovodných služeb a řady společenských a sportovních akcí. Výjimečnost regionu spočívá v dokonalém spojení všech možností velkoměsta s řadou turistických cílů v blízkém okolí.

Svým návštěvníkům brněnské okolí předkládá rozmanitou škálu kulturních, přírodních i technických památek, na své si přijdou i ctitelé moderní architektury a milovníci židovských památek. Čtyři zdejší lokality jsou zapsány v Seznamech světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Vzhledem k úrodné poloze regionu zde má tradici přitažlivá folklorní a vinařská turistika. Proto nejen v centrech podoblastí, ale i v malých obcích naleznete řadu vinařských expozic pojednávajících o pestré historii i bohaté současnosti vinohradnictví a vinařství.

Vila Tugendhat

Vila Tugendhat​Snad nejkrásnější pohled na panorama města Brna se nabízí z Černopolní ulice. Zde najdeme jednu z nejvýznamnějších staveb funkcionalistické architektury – vilu Tugendhat. Do dnešní doby se vila Tugendhat zachovala v původní podobě a pro svou originalitu byla zapsána na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO

 

Zoologická zahrada města Brna

Zoologická zahrada města Brna​​Brněnská zoologická zahrada, otevřená koncem léta 1953 na Mniší hoře v Brně – Bystrci, chová na ploše 24 ha téměř tisíc druhů převážně exotických zvířat. Mezi hlavní lákadla bezpochyby patří nové, velmi moderně pojaté expozice. Nejnovější expozicí, otevřenou koncem léta 2003, je výběh vlků a bobrů kanadských, dotvořený replikou indiánského srubu s totemem.

​​Brněnská přehrada

Brněnská přehradaBrněnská přehrada nebo Vodní nádrž Brno, dříve též Kníničská přehrada, je oblíbené rekreační místo Brňanů s možností vodních sportů a rybolovu. V sezóně zde funguje pravidelná lodní doprava mezi Brnem a Veverskou Bítýškou. Na pravém břehu přehradní nádrže se tyčí hrad Veveří. Každoročně se zde na přelomu května a června koná přehlídka ohňostrojů, jež je pořádána v rámci festivalu  Ignis Brunensis.

CHKO - Moravský kras

Moravský kras​​Jedna z ekologicky nejčistších oblastí České republiky s nádhernou přírodou a více než tisícovkou jeskyní svádí k objevování křehké krásy podzemního světa. Pod zemským povrchem jsou ukryty komplexy krápníkových jeskyní, jejichž přítomnost prozrazují zvláštnosti jako např. závrty a poklesy terénu včetně hlubokých údolí s vápencovými skalními útesy, které slouží jako vynikající horolezecké terény.

Slavkov u Brna​​

Slavkov u BrnaJedním z nejatraktivnějších míst je památková zóna Slavkovské bojiště, kde se roku 1805 odehrál jeden z největších střetů napoleonských válek – bitva u Slavkova, též známá jako bitva tří císařů. Území bojiště má rozlohu asi 120 km² a skládá se z 25 obcí a měst. Zde najdete množství kulturních památek, jako jsou pomníky, kříže, kapličky, hromadné hroby či místa významná z hlediska velení.

Lednicko-valtický areál​

Lednicko-valtický areál​Jako jeden z pokladů světového kulturního a přírodního dědictví, je Lednicko-valtický areál se svými historickými objekty, zahradní architekturou, rybníky a sítí cyklistických tras považován za nejrozsáhlejší člověkem uměle vytvořené území Evropy. Výjimečná hodnota tohoto místa byla potvrzena v roce 1996, kdy proběhl jeho zápis na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Národní park Podyjí​​

Národní park PodyjíNárodní park Podyjí se pyšní zachovalým říčním údolím v bohatě zalesněné krajině jihozápadní Moravy. Za jeden ze čtyř národních parků v České republice byl vahlášen v roce 1991. Rozkládá se podél meandrů hraničního toku řeky Dyje na ploše přibližně 63 km2 mezi Vranovem a Znojmem, sousedí s Národním parkem Thayatal vyhlášeném na rakouském území se kterým tvoří přeshraniční bilaterální chráněné území.

​​Bazilika Panny Marie a sv. Václava

Bazilika Panny Marie a sv. VáclavaPůvodně románská bazilika z počátku 13. století s gotickým presbytářem, v němž jsou zachovány vyřezávané raně barokní chórové lavice, které byly mořeny býčí krví a také jedny z nejstarších dodnes funkčních varhan na Moravě. Ke zhlédnutí je i unikátní románská krypta s mohutnými sloupy a hlavicemi, která se táhne celým kněžištěm. Bazilika Panny Marie a sv. Václava se nachází ve Znojmě. 

​Židovská čtvrť v Třebíči​

Židovská čtvrť v TřebíčiDo prestižního Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO byla mimořádně zachovalá židovská čtvrť v Třebíči zapsaná 3.července 2003, a stala se tak jedinou židovskou památkou mimo území Izraele, která je v tomto seznamu uvedena. Tato čtvrť je cenná ve svém celku, a to hlavně původním historickým půdorysem. Najdete ji na levém břehu řeky Jihlavy v Třebíči. 

Zelená hora - UNESCO

Zelená horaPoutní kostel na Zelené Hoře je unikátním uměleckým dílem a nejosobitějším počinem geniálního českého architekta vlašského původu Jana Blažeje Santiniho-Aichla ve stylu barokní gotiky. Stavba se vymyká běžným dobovým uměleckým normám a představám. Vzájemný průnik složitých prostorových útvarů, dynamičnost stavební hmoty, popírající veškerou tíži zdiva, to vše svědčí o výjimečnosti této architektury.

Město Ivančice

ImageMalebné jihomoravské město Ivančice se nalézá na soutoku Jihlavy, Rokytné a Oslavy. V renesanční budově Staré radnice na hlavním náměstí se představují dva známí rodáci – geniální malíř secese a období „art nouveau“ Alfons Mucha (1860–1939) a populární herec Vladimír Menšík (1929–1988). Navštívit můžete také židovský hřbitov, který patří k nejstarším v České republice. Je zde 1500 zachovaných náhrobků z poloviny 16. stol. do roku 1946. Pohřebiště obětí rasové perzekuce ve druhé světové válce. Jižně od Ivančic stojí na kopci Réna Rozhledna Alfonse Muchy.

Dolní Věstonice

Obec se nalézá severně od Pavlovských vrchů (Pálavy) asi 10 km na sever od Mikulova na jižním břehu Novomlýnských nádrží. Dolní Věstonice proslavily nálezy z doby lovců mamutů, zejména Věstonická Venuše.

Hrad Pernštejn

Image​Pernštejn je jedním z nejnavštěvovanějších moravských hradů, který láká turisty ze širokého okolí. Jak by také ne, na skále nad městysem Nedvědice se tyčí bezmála osm století a za celou svoji historii nebyl nikdy dobyt. Takové sídlo přece stojí za shlédnutí.

 

ImageCHKO Pálava

Chráněná krajinná oblast Pálava byla vyhlášena výnosem Ministerstva kultury ČSR ze dne 19. 3. 1976 na území o rozloze 83 km² zahrnujícím hřebeny Pavlovských vrchů, Milovický les a sníženinu jižně od něj až po státní hranici s Rakouskem.

Aqualand Moravia- Pasohlávky-
poskytujeme všem našim hostům 10% slevu na vstup a služby do AQ Moravia

ImageNejmodernější aquapark v České republice se nachází jen 20 minut jízdy od Brna, na břehu Novomlýnských nádrží. Slavnostně byl otevřen 1. srpna 2013. Nabízí největší počet zastřešených atrakcí v České republice - 7 bazénů, 12 tobogánů, 9 saun a 4 vířivky. K tomu kryozóna, římské lázně a restaurace pro 480 hostů. 

Maximální zábavu vám zajistí atrakce, které jsou unikátní nejen v České republice, ale celé střední Evropě. Pro děti budou připravené víceúrovňové bazény se skluzavkami a dalšími vodními hrátkami jako třeba deštný les, vodní clona nebo vodní dělo. Celkem 12 bazénů s vodní plochou 3000 m2, některé s využitím vody z místního geotermálního vrtu, rozsáhlá wellness zóna Forum Romanum, sluneční a římské lázně, 2 restaurace a 4 bary.